Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi

0
5628
Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi
Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi

SORU

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 13 Aydır otelde ön büro şefi olarak çalışmaktayım ancak maaşlarımız asgari ücretten gösterilip geri kalanını elden alıyoruz , bu konu tek taraflı haklı fesih sayılır mı? Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi? Noterden ihtar çeksem işe devam etmeli miyim yoksa ihtar çektikten sonra işe gitmemeliyim. Daha önceden bazı arkadaşlar mesailerden dolayı ihtar çektiler ve işe gelmediler e tabi haklı olarak ödemelerini aldılar. Ancak son zamanlarda işe gelmeden ihtar çekti bizde tutanakları var bize haber vermediler falan diye telefon görüşmelerinde arabuluculara söylüyorlar muhasebe Müdürü. Bu sıkıntı olur mu ? İhtar çekip işe gelmek mi gerekir yoksa gelmemek mi ?


CEVAP

Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi

Merhaba, maaşlarınızın asgari ücret üzerinden gösterilmesi ve ücretin bir kısmının elden verilmesi size haklı fesih imkanı sunmaktadır.

Haklı fesih imkanınızı kullanmanız için noter kanalıyla ihtarname çekmelisiniz. Bu fesihte, nedenlerini sıraladıktan sonra iş akdinizi haklı olarak feshettiğinizi belirteceğinizden dolayı, ihtarname çekildikten sonra işe gitmenizin bir faydası olmayacaktır. Ancak buna karşın işe gitmemeniz halinde hakkınızda devamsızlık tutanağı tutulacağını düşünüyorsanız ihtarnamenin işverene ulaştığına emin olana kadar işe gidebilirsiniz.

Ücretinizin tamamının Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemesi ve ücretin bir kısmının elden alınması size haklı fesih imkanı doğuracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here