SGK Teşvikleri Hizmeti

0
1158

SGK Teşvik Danışmanlığı ile, ÖDEDİĞİNİZ SGK PRİMLERİNDEN 6 AYDAN 54 AYA VARAN SÜRELERLE HER BİR ÇALIŞAN İÇİN 315 TL – 2.360 TL TUTARLARINDA İNDİRİM ALABİLİRSİNİZ


6111 Sayılı Teşvik Nedir? 

6111 sayılı Kanunun 74. maddesi ile 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’na geçici 10 madde ihdas edilmiş ve işverenlerin 1 Mart 2011 tarihi ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında işe alacakları işçilerin işe alındıkları iş yerinden bildirilen prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısının ortalamasına ilave olmaları ve diğer diğer koşulları sağlamaları kaydıyla, prime esas kazançları üzerinden hesaplanan sigorta primlerinin işveren hisselerine ait tutarlarının İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanması uygulaması başlatılmıştır.


SGK Teşvik Danışmanlığı Gerekli Midir?

Teşvikten yararlanma parametrelerinin çokluğu; her ay son 6 aylık ortalama sigortalı sayısının kontrol edilmesinin ve hangi personelin ne kadar süre ile teşvikten yararlanacağının takibinin zorluğu, iş yeri mali müşavirlerinin iş yoğunlukları sebebiyle her 100 şirketten 90’ı 6111 sayılı SGK teşviklerinden tam olarak yararlanamamakta veya eksik yararlanmaktadır. Bu nedenle her ay fazla sigorta primi ödemektedir.


Teşvik Analizi Yöntemi

  1. Bizi Arıyorsunuz ve İş Yerinizin SGK Teşviklerinden Tamamıyla Yararlanıp Yararlanmadığını soruyorsunuz.
  2. Biz ise, ön inceleme yaparak size cevabımızı iletiyoruz.
  3. Teşvik analizini yapmamızı talep ederseniz, sizden e-bildirge şifrenizi talep ediyoruz. Bu hangi işçilerin teşvik kapsamına girdiğini öğrenmemiz için gerekmektedir.
  4. Şifrenizi aldıktan sonra aynı gün içinde iş yerinin teşviklerinin analizi yapılarak, 6 ay ila 54 ay arasında yararlanacağınız teşvikleri size tam olarak iletiyoruz.
  5. Tespit ettiğimiz SGK Teşvikleriniz üzerinden sizinle sözleşme imzalıyoruz. Sözleşme de belirttiğimiz oran tutarında SGK Teşvik Danışmanlığı Hizmet ücreti talep ediyoruz.
  6. Analiz sonucunda yararlandığınız mevcut SGK teşviklerine ilave bir teşvik kazandıramaz isek, sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz.  Sadece ilave kazandırılan teşvikin sağladığı indirim tutarı üzerinden hizmet bedeli talep ediyoruz.

Yakuplu Mah. Sancaktar Cad. Alibey Sitesi 4/a blok D:1 Beylikdüzü/İstanbul
0(212) 695 45 33 (tel)
0(212) 695 45 33 (fax)

Teşviklerinizin Analizi İçin Bizi Arayın

SorularlaSGK Eğitim ve Danışmanlık olarak, iş yerlerinin yararlanamadığı SGK teşviklerinin analizini yaparak, iş yerlerinin devam eden aylarda fazladan ödediği %15,5 puanlık prim teşviklerini ortadan kaldırıyoruz.

Ayrıca geçmişe dönük olarak teşvik analizi yaparak, yararlanamadığınız teşviklerden toplu olarak yararlanmanızı sağlıyoruz.

ÖRNEK: 6111 sayılı Teşviklerininin analizini yaptığımız iş yerlerinden bazıları şunlardır:

Görüldüğü gibi ilk ay 6111 sayılı Kanundan doğan indirim: 4.009,67 TL’dir.

6111 Teşvik

Burada da görüldüğü gibi sadece bir ayda 17103 sayılı teşvikten doğan indirim: 12.805,94 TL’dir.

NOT: SGK Teşvikleri ile ilgili yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

NOT: Teşviklerden Yararlanamadığınızı Düşünüyorsanız, Teşvik Yönetim Sistemimiz ile Personel Maliyetlerini En Aza İndirgeyerek Yararlanmanız Gereken Teşviklerden Usulünce ve Kesin Sonuçla Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here