SGK Adres Değişikliği Yapılırsa 27103 Teşvik Bozulur Mu

0
764
Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi
Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi

SORU

Merhaba işyeri aynı il sınırları içinde farkı SGK ya nakil olacak o işyerinde çalışan 27103 kanundan yararlanan personeller nakil olduğu adreste yani yeni SGK numarası verilen aynı işyerinde bu teşvikten yararlanır mı?


CEVAP

SGK Adres Değişikliği Yapılırsa 27103 Teşvik Bozulur Mu

Merhaba, sigortalıların teşvikten yararlanma süresi sona ermediyse, teşvikten yararlanmaya devam edeceklerdir.

ÖRNEK: Destek kapsamına giren 22 yaşında kadın (A) sigortalısının (Z) Ltd.Şti. ile (Y) A.Ş. işyerlerine giriş ve çıkış tarihlerinin aşağıdaki gibi olduğu ve (Z) Ltd.Şti’nin (A) sigortalısından dolayı beş ay süreyle bu destekten yararlandığı varsayıldığında,

(A) Sigortalısı İşe Giriş Tarihi İşten Ayrılış Tarihi
(Z) Ltd. Şti. 1/3/2018 31/7/2018
(Y) A.Ş. 1/11/2018

(Y) A.Ş. kanunda yer alan şartların sağlanması kaydıyla (A) sigortalısından dolayı on sekiz aylık süreden (Z) Limited Şirketince bildirilen beş aylık süre düşülmek suretiyle kalan on üç ay süre kadar destekten yararlanabilecektir.

Buna karşın, destek kapsamına giren sigortalıdan dolayı 12 ay/18 aylık destek süresinin tamamlanmasından sonra, bu sigortalının işten ayrılıp aynı işyerinde veya aynı işverene ait farklı bir işyerinde veyahut farklı bir işverene ait işyerinde yeniden işe başlaması durumunda bu sigortalıdan dolayı yeniden 4447 sayılı Kanunun geçici 19 uncu maddesinde yer alan destekten yararlanılamayacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here