Anlaşmalı Boşanmada Komşu Beyanı

0
628
Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi
Noterden İhtar Çekildikten Sonra İşe Gidilir Mi

SORU

Merhaba, Anlaşmalı boşanmada komşu beyanı tespit için yeterli midir ? Oturulan evin kime ait olduğu doğalgaz aboneliği boşanma aşamasındaki verilen şikayet ve uzaklaştırma kararları boşanmanın maaş alınan baba – anneden önce olması vs etkilemez mi ? Sonuçta eski eş arada cocuk oldugu için mutlaka görüşülüyor. Komşu beyanında evet bu eve geliyor demesi yeterli bir kanıt mıdır?


CEVAP

Anlaşmalı Boşanmada Komşu Beyanı

Merhaba, bir şikayet durumunda SGK tarafından yapılan anlaşmalı boşanma araştırmasında komşuların beyan ettiği hususlar şüphesiz önemlidir. Ancak sizin sorduğunuz duruma özel olarak eğer elinizde halen süren uzaklaştırma kararları var ise, bunu bir araştırma olması durumunda gelen denetim ekiplerine sunmanız halinde bu da eski eşiniz ile beraber yaşamadığınıza dair kanıt olarak görülebilir.

Sonuç olarak, normal şartlarda sadece komşuların beyanlarına göre bir hüküm verilebilir ancak aleyhinize bir hüküm çıkması durumunda siz de eski eşiniz ile fiilen birlikte yaşamadığınızı ispat etmek için uzaklaştırma kararlarınızı sunduğunuz takdirde bu durum aleyhinizde bir hüküm verilmesini engelleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here